En dagkräm med doft av 100 % naturligt ursprung med eterisk olja från Lavandula angustifolia (lavendel). L-prolinkomplex stimulerar kollagenproduktionen medan hyaluronsyra fyller och tillför fukt. Den fjäderlätta konsistensen gör krämen perfekt för normal hy och blandhy. Prolagen Lift är en antiage-serie, baserad på innovativ teknologi i kombination med ikoniska ingredienser som effektivt förbättrar fastheten, ger huden ett lyft samt motverkar rynkor och förtidigt åldrande. Serien bygger på en aktiv ingrediens, L-PROLINE, som boostar produktionen av bindvävsfibrer.
› Ger känslan av slätare hud › Verkar för fasthet och spänst › Verkar för att ge en frisk lyster › Stimulerar sinnet, balanserar känslor och stärker självförtroendet
ANVÄNDNING
Applicera morgon och/eller kväll på rengjord hud i ansiktet och på halsen.Den särskilda appliceringstekniken är utvecklad för att ge ansiktsmusklerna ett träningspass och få igång cirkulation och dränering för att motverka svullenhet. Så du får känslan av en lyftande effekt.